پیام روز
     پیام ایمنی : كارخود را با توجه به مقررات ايمني انجام دهيد.     پیام ایمنی : با توجه به آموزش موازین ایمنی ، حافظ سرمایه های جانی ومالی خود باشید.     پیام ایمنی : در جشنها هنگام استفاده از برف شادی جوانب احتیاط را رعایت فرمایید/از آنجایی که مواد تشکیل دهنده برف مصنوعی داخل اسپری ها، به شدت قابل اشتعال است در مواجهه با شعله و جرقه سریعا اتش می گیرید     در چهارشنبه اخر سال مواظب فرزندان خود باشیم     بیائید همه با هم در کنار خانواده چهارشنبه آخر سال را به جشن مهرورزی و دوستی تبدیل نمائیم     خطر گاز co را جدی بگیرید : زرد و نارنجی بودن شعله وسایل گازسوز نشان از فضای بدون اکسیژن است. شعله وسایل گازسوز مانند بخاری یا آبگرمکن و ... حتما باید آبی باشد. زمانی که رنگ آن زرد و نارنجی شود نشان از محیط فاقد اکسیژن و زمینه‌ساز خطر و احتمال مسمومیت با گاز منوکسیدکربن است. ✅ فرهنگ ایمنی ✅ شهر ایمن روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بابل      زهرای بتول دختری آوردست : ولادت با سعادت بانوی تاریخ‌ ساز حضرت زینب(س) و روز پرستار بر عموم شیعیان به‌ویژه سپیدپوشان مدافع سلامت مبارک باد.

آتش سوزی گسترده در مجتمع آموزشی با تلاش بی وقفه آتش نشانان مهار و اطفا شد.

یکشنبه 26 تیر 1401


به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بابل ، حادثه آتش سوزی در ساختمان مجتمع آموزشی واقع در کمربندی غربی ، توحید ۵۶ در ساعت ۰۰:۱۸ بامداد طی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی وکنترل عملیات سازمان اعلام شد که بلافاصله تیم های عملیاتی از تمامی ایستگاه های هفتگانه سازمان به محل حادثه اعزام و عملیات اطفای حریق را آغاز نمودند.

بنابراین گزارش، آتش در طبقه چهارم این مجتمع و در سالن اجتماعات مجتمع رخ داد  و با توجه به حجم بالای مواد سوختنی عملیات آتش نشانان را سخت کرده بود که با تلاش مثال زدنی پس از بیش از ۲ ساعت تلاش حریق را به طور کامل مهار و اطفا شد.

گفتنی است در این عملیات که  بیش از ۲ ساعت به طول انجامید  ۴۵ آتش نشان به همراه  ۱۴ دستگاه خودرو شامل ۱۰ دستگاه خودروی عملیاتی و ۲ دستگاه خودروی پشتیبانی آبرسان از آتش نشانی بابل حضور داشته اند. ضمن اینکه دو خودروی پشتیبانی آبرسان از آتش نشانی امیرکلا  و آتش نشانی قائمشهر نیز در محل حریق حضور یافت.

شایان ذکر است که حجم آتش و دود و استنشاق  آن موجب مسمومیت دو آتش نشان شد که توسط نیروهای اورژانس به بیمارستان انتقال داده شدند. 

از آغازین لحظات وقوع حادثه دکتر #قاسمعزیززادهگرجی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، دکترشاهین کلانتری بنگرشهرداربابل ، محمدزمان یعقوبی عضو شورای اسلامی شهر به همراه سیدمازیارحسنی مدیرعامل سازمان در محل حادثه حضور داشته و بر عملیات آتش نشانان نظارت داشتند. 

 علت دقیق حادثه نیز با حضور  کارشناسان علت یابی سازمان در حال بررسی می باشد.

روابط عمومی آتش نشانی بابل

یکشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۱

آتش سوزی گسترده در مجتمع آموزشی با تلاش بی وقفه آتش نشانان مهار و اطفا شد.
برو به بالا